În Transnistria, patru persoane de pe un electrobicicletă au jefuit o fetiță de 13 ani
După plângerea bunicului la secția locală de interne, oamenii legii i-au reținut pe toți cei patru suspecți, inclusiv pe șoferul de 22 de ani.
22 iunie, 18:10, Alexandru Sterpu

Pe 11 iunie, într-unul dintre satele raionului Rîbnița din Transnistria, patru tineri de pe un electrobicicletă au jefuit o fetiță de 13 ani. Unul dintre pasageri i-a apucat geanta în mers, iar eleva a fost târâtă pe asfalt aproximativ 200 de metri.
Victima a suferit multiple vânătăi și zgârieturi pe mâini și picioare. După cele întâmplate, ea a fost ajutată să se ridice, iar apoi a fost predată rudelor.
Plângerea la secția locală de interne a fost depusă de bunicul fetei. După aceasta, oamenii legii i-au reținut pe toți cei patru suspecți, inclusiv pe șoferul de 22 de ani.
Pe faptul jafului comis cu aplicarea violenței a fost pornit un dosar penal. Acum, angajații organelor de drept stabilesc toate detaliile celor întâmplate.
Comentarii
Știri relevante

„Da, este adevărat”: primarul a recunoscut că a picat în schemă după un apel de la Usatîi

APP l-a suspendat din funcție pe Dumitru Vangheli din postul de director al MoldATSA pe durata verificării

În Moldova, cartelele SIM și eSIM preplătite vor fi activate doar pe baza actului de identitate

Moldova începe negocierile pentru un credit de 150 milioane de euro de la BEI

Fiscul Moldovei a aplicat amenzi pentru afaceri ilegale în sumă de 1,03 milioane de lei

Nosatîi a exclus cearta: soldatul a fost rănit din cauza încălcării regulilor cu Glock 19